ساخت الکتروموتور 2700کیلوواتی با سیستم آب خنک

به گزارش روابط عمومی شرکت صنایع ماشین های الکتریکی جوین ،برای نخستین بار در ایران، الکترو موتور 2700 کیلووات آب خنک با فناوری بومی در شرکت صنایع ماشین‌های الکتریکی جوین (جمکو) طراحی و تولید شد.
شرکت جمکو سازنده انواع الکتروموتور درسال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
موفق شد با تکیه بر دانش فنی کاملا ایرانی، اولین الکتروموتورکشور با قدرت 2700کیلووات از نوع سیستم آب خنک را به منظور استفاده در پروژه انتقال آب از خلیج فارس به فلات مرکزی ایران طراحی و تولید کند.
تمام مراحل طراحی و تولید این الکتروموتور در بازه زمانی شش ماهه و با کیفیتی قابل رقابت با نمونه های خارجی در واحد مهندسی شرکت جمکو انجام شده است.
از ویژگی‌های الکتروموتور2700 کیلووات ایرانی می توان به راندمان بالا اشاره کرد و این الکتروموتور با سرعت 1500 دور در سطح ولتاژ 6600 ولت تولید شده و پارامترهای استانداردجهانی IEC60034 را تامین کرده و قیمت آن نیز پایین تر از نمونه های اروپایی است.
پارامترهای طراحی در توان‌های بالای 2000 کیلووات در اختیار تعداد محدودی از تولیدکنندگان الکتروموتور در دنیا بوده و در اختیار هیچ سازنده ای قرار نمی گیرد، تولید این الکتروموتور در داخل کشور صرفه جویی ارزی معادل 140 هزار یورو به ازای تولید هر دستگاه در پی دارد.

فهرست