صادرکننده برتر سال 1399 استان آذربایجان شرقی

عبداله قاری زاده

شرکت کوثر صبا/ سیمکات تبریز/عبداله قاری زاده

 

به گزارش روابط عمومی شرکت سیمکات، طی مراسمی از صادرکنندگان برتر سال 1399 استان آذربایجان شرقی تجلیل بعمل آمد.
این مراسم عصر پنجشنبه مورخ 1399/11/18در سالن پتروشیمی تبریز برگزار گردید و طی آن صادر کنندگان برتر استان معرفی و مورد تجلیل قرار گرفتند.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی نیز در این مراسم گفت: اهداف صادراتی استان در ۱۰ ماهه سال جاری محقق شده است و عمده کشورهای هدف صادراتی آذربایجان شرقی ترکیه ، عراق ، ارمنستان و جمهوری آذربایجان هستند.

حبیب امین زاده با اشاره به اینکه شرایط و بسترهای مناسب دیگری مثل وجود منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس و منطقه ویژه اقتصادی سهلان از دیگر مزایا و نعمت های موجود در آذربایجان شرقی است، گفت: صادرات به ۱۴ کشور همسایه ایران و کشورهای چین و هند از اهداف تجاری بازرگانان آذربایجان شرقی بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده است.

وی عمده کالاهای صادراتی از آذربایجان شرقی به کشورهای هدف را شامل سوخت و روغن های فسیلی، مواد پلاستیکی، چدن، مواد کشاورزی و صنایع تبدیلی، شیرینی و شکلات، مس و کالاهای فلزی اعلام کرد.

امین زاده اعلام کرد: یکهزار و ۸۰۰ کارت بازرگانی و سه هزار و ۸۰۰ واحد تولیدی و صنعتی در آذربایجان شرقی وجود دارد که ظرفیت های خوب برای توسعه تجارت و صادرات به حساب می‌آیند.

شرکت سیمکات تبریز بعنوان یکی از برگزیده های این مراسم شناخته شد و  از مهندس عبدالله قاری زاده مدیرعامل شرکت  با اهدای تندیس و لوح تقدیر تقدیر و تشکر بعمل آمد.

فهرست