تهران الکتریک به شرکت توسعه صنعت کوثرصبا پیوست.

به گزارش روابط عمومی هلدینگ کوثر صبا ، طی ابلاغیه مدیر عامل محترم سازمان اقتصادی کوثر جناب آقای مهندس اسکندری،از ماه جاری شرکت تهران الکتریک(سهامی خاص) به هلدینگ کوثر صبا پیوست .

تاریخچه شرکت تهران الکتریک :

شرکت تهران الکتریک (سهامی خاص) به شماره ثبت ۱۲۶۸۰ در سال ۱۳۴۷ خورشیدی در تهران تأسیس شد. این شرکت تا سال ۱۳۵۸ بخش عمده‌ای از فعالیت‌های وارداتی تجاری خود را در زمینه کالاهای الکتریکی و دارای نمایندگیهای معتبر از جمله جنرال الکتریک آمریکا، توشیبای ژاپن، آکائی و سان سوئی ژاپن، سیکوی ژاپن، کندی ایتالیا، الیوتی ایتالیا و دووال آلمان، شهرت فراوانی در این زمینه کسب نموده است . تهران الکتریک فعالیت خود را ابتدا با واردات تجهیزات کمپانی Toshiba آغاز و سپس نسبت به تولید آن اقدام نمود که به موازات آن نیز خط تولید کمپانی Candy را فعال و در مقطعی نیز برای اولین بار تجهیزات پزشکی کمپانی های SIMENS , GE از طریق شرکت تهران الکتریک وارد ایران گردید . این شرکت همچنین در زمینه لوازم خانگی مانند یخچال فریز، ماشین لباسشویی CANDY ، ماشین ظرفشویی BRANT، Toshibaba، Ignes،دوربین عکاسی Hinmaxm , Maya , Belen Aver ، ساعت سیکو ، باطری Toshiba فعالیت های چشمگیری داشته است . سرمایه اولیه این شرکت ۱۵۰ میلیون ریال بود و در اواسط دهه ۵۰ سرمایه آن به ۹۰۰ میلیون ریال افزایش یافت

شرکت تهران الکتریک فعالیت رسمی خود را در زمینه تجهیزات پزشکی از سال ۱۳۵۴ آغاز و پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی نیز با پیگیری فعالیتها توانست سیستم های تصویر برداری با برند Toshiba، Comed، Listem، Mindray،Medison و طی سالهای اخیر  تجهیزات پزشکی Elmed،Brunswick ،Welld را برای اولین بار وارد ایران نماید . این شرکت به عنوان یک برند تجاری معتبر و خوشنام در بازار تجهیزات پزشکی ایران معرفی شد و امروزه اکثر پزشکان رادیولوژیست خوش سابقه از شرکت تهران الکتریک به عنوان تامین کننده باسابقه سیستم های تصویربرداری یاد می کنند.

فهرست