جمعه ، ۱۲ خرداد
ورود سیمکات به بازارهای فرا منطقه ای

ورود سیمکات به بازارهای فرا منطقه ای

 بازدید هیئت آفریقایی از شرکت سیمکات منجر به اولین صادرات این مجتمع صنعتی به کشورهای فرا منطقه ای گردید.

به گزارش روابط عمومی هلدینگ کوثر صبا، شركت سیمکات در راستاي گسترش برنامه‌هاي بازاريابي در حوزه صادرات محصولات خود پس از مطالعه بازارهاي بين‌المللي تعدادي از كشورهاي منطقه و كشور هاي در حال توسعه، افريقا را به عنوان بازار هاي بالقوه ارائه‌ي خدمات،مورد هدف قرار داده است و يكي از اين كشورها كه پتانسيل هاي بالايي به لحاظ توسعه صنعتي دارد، بورکینا فاسو محسوب مي‌شود. این کشور با وجود چالش های فراوان مستعد رشد صنعتی است و يكي از اعضاي اصلي اتحاديه اِکُواس (بازار مشترک کشورهای غرب آفریقا ) محسوب می شود .با توجه به روند رو به رشد صادرات محصولات ایرانی به آفریقا و مسيري كه كشورهای این قاره در راستاي صنعتي شدن در پيش گرفته اند و از سوي ديگر سابقه فعاليت خوبي كه برخي شركت‌هاي ايراني در آفریقا داشته‌اند، سیمکات مي‌تواند خدمات متنوعي را در حوزه سیم وکابل به انجام برساند.

در حاشيه بازديد هئیت آفریقایی از سیمکات، مدی ساوادوگو بازرگان مطرح آفریقایی با بيان اين كه ما در بورکینا فاسو دارای چالش های امنیت،بهداشت و درمان هستیم گفت: نقش ما صرفاً در واردات محصولات است و ما تا كنون محصول صنعتي كه از ابتدا خودمان طراحي كرده‌ و به مرحله توليد رسانده باشيم، نداشته‌ايم.

وی تصریح کرد: در راستای تعامل گسترده دو کشور خواهان تبادلات مؤثر بین دو شرکت هستم و نه تنها به فروش محصولات سیم و کابل علاقه مندیم بلکه مایل هستیم که خط تولید محصولات سیمکات را در کشور خودمان راه اندازی کنیم.

عبداله قاریزاده مدیرعامل سیمکات نیز گفت پروژه احداث کارخانه دارای دورنمای خوبی است و با تلاش‌های مشترک می‌توانیم به فرآیند و مرحله جدیدی برسیم.

وی افزود: یکی از اهدافی که شرکت سیمکات دنبال می‌کند، گسترش صادرات و همکاری با کشور‌های آفریقایی است.

در پايان بازديد از خطوط تولید سیم و کابل شرکت سیمکات، قراداد صادرات محصولات شرکت با حضور مدیرعامل و هیئت آفریقای امضاء شد و از این پس شاهد حضور محصولات شرکت سیمکات در آفریقا هستیم.

    0 نظر

نظر خود را بنویسید

شماره تلفن همراه شما منتشر نخواهد شد فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعت کوثر صبا به عنوان یکی از شرکت های مادر وابسته به سازمان اقتصادی کوثر با دارا بودن کارخانجات مهم اقتصادی در زمینه های تولیدی، کشاورزی، صنعتی، سرمایه گذاری و مشارکت در طرح های بازرگانی فعالیت می نماید.