جمعه ، ۱۲ خرداد
صنایع ماشین های الکتریکی جوین نمونه موثر ارتباط صنعت با دانشگاه

صنایع ماشین های الکتریکی جوین نمونه موثر ارتباط صنعت با دانشگاه

دومین همایش بین‌المللی موتورها و ژنراتورهای الکتریکی روز چهارشنبه با ابتکار شرکت صنایع ماشین های الکتریکی جوین وبا حضور محققان دانشگاه‌های شاخص صنعت کشور در دانشگاه حکیم سبزواری گشایش یافت.

دبیر اجرایی این همایش در آیین گشایش این رویداد علمی گفت: ۶۸ مقاله توسط محققان و پژوهشگران دانشگاه‌های صنعتی کشور به دبیرخانه این همایش ارسال شده است که از آن میان ۴۶ مقاله توسط کمیته علمی برگزیده شده که در مدت 2 روزه برپایی این رویداد علمی ارائه خواهد شد.

دکتر رضا روشنفکر اظهار داشت: دومین همایش بین‌المللی موتورها و ژنراتورهای الکتریکی با همکاری دانشگاه حکیم سبزواری و شرکت دانش‌بنیان ماشین‌های الکتریکی جوین (جمکو) با هدف ایجاد بستر برای تعامل بیشتر دانشمندان و محققان این دانش پرکاربرد در گرایش های مختلف حوزه مهندسی برق با کارشناسان و مدیران اجرایی صنایع برپا شده است.

وی افزود: پژوهشگران و استادانی از دانشگاه های فرانسه، شیلی، عراق، اکوادور و ایتالیا نیز در این همایش بین المللی شرکت دارند. این عضو هیات علمی دانشگاه حکیم سبزواری گفت: مقالات پذیرفته شده که توسط داوران همایش متشکل از اساتید دانشگاه های صنعتی شریف، امیر کبیر، خواجه نصیرالدین و شهید بهشتی، انتخاب شده اند، در قالب هفت پنل علمی در روزهای دهم و یازدهم اسفند به صورت حضوری و مجازی ارائه می شود.

صنایع ماشین های الکتریکی جوین نمونه موثر ارتباط صنعت با دانشگاه

 مدیرعامل شرکت صنایع ماشین های الکتریکی جوین (جمکو) نیز گفت: این شرکت نمونه موثر ارتباط صنعت با دانشگاه است و هم اینک با چهار دانشگاه کشور ارتباط کاری مستقیم دارد.

محمد رستمی افزود: شرکت صنایع ماشین های الکتریکی جوین، مهد مهندسی است و طرحهای تحقیقاتی در آن وجود دارد چنانکه صنایع بزرگ کشور برای حل مساله به این شرکت مراجعه می کنند و این موضوع ارتقای سطح علمی و صنعتی جمکو را فراهم کرده است.

وی تصریح کرد: برای نمونه تولید الکتروموتور غول پیکر "سنکرون" با توان الکتریکی چهار هزار اسب بخار برای نخستین بار در کشور در شرکت جمکو، یکی از دستاوردهای ارتباط بخش صنعت با دانشگاه بوده است.

مدیرعامل شرکت صنایع ماشین های الکتریکی جوین گفت: این شرکت آماده همکاری با طرح های پژوهشی و دانشگاهی است و در این راستا ایجاد مرکز نوآوری در دانشگاه حکیم سبزواری فرصت مناسبی را برای تعامل بیشتر دانشجویان با بخش صنعت ایجاد نموده است. رستمی گفت: شرکت ماشین‌های الکتریکی جوین در سال های اخیر و در شرایط تحریم اقدام به ساخت الکتروموتورهای مورد نیاز بخش صنایع بزرگ کشور کرده است.

لازم به ذکر است جمکو از شرکت های تابعه هلدینگ کوثر صبا می‌باشد.

    0 نظر

نظر خود را بنویسید

شماره تلفن همراه شما منتشر نخواهد شد فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعت کوثر صبا به عنوان یکی از شرکت های مادر وابسته به سازمان اقتصادی کوثر با دارا بودن کارخانجات مهم اقتصادی در زمینه های تولیدی، کشاورزی، صنعتی، سرمایه گذاری و مشارکت در طرح های بازرگانی فعالیت می نماید.