جمعه ، ۱۲ خرداد
سرپرست جدید هلدینگ توسعه صنعت کوثر صبا معارفه شد

سرپرست جدید هلدینگ توسعه صنعت کوثر صبا معارفه شد

به گزارش روابط عمومی هلدینگ کوثر صبا؛ دکتر ناصر فخاری ضمن قدردانی از خدمات و زحمات جعفری اناری مدیرعامل سابق هلدینگ کوثر صبا، مهندس مهدی قندهاری را به سمت سرپرستی هلدینگ توسعه صنعت کوثر صبا منصوب و در حضور مديران و معاونان سازمان و جمعي از مديران عامل شركت ها و اعضاي هيئت مديره هلدينگ كوثر صبا معارفه کرد.

در این نشست ناصر فخاری طی سخنانی با تاکید بر لزوم عمل به مطالبات و تعهدات مالی سازمان نسبت به بنیاد شهید و امور ايثارگران مانند سال گذشته گفت: مبنا قرار گرفتن تحقق برنامه و بودجه مصوب و عمل به آموزه های اقتصاد رهنما در ارزیابی عملکرد مدیران به خاطر ایجاد انضباط و اعطای خدمات مورد نياز و به هنگام به جامعه معزز ایثارگری است.  وی با اشاره به ضرورت اقدام جدی و موثر شرکت ها در مسیر تحقق شعار سال، تصریح کرد: راهبردهای ابلاغی از سوی سازمان راهکار های عینی توفیق شركت هاي سازمان به شمار مي روند. به عبارت دیگر؛ تاکید بر استراتژی توسعه صادرات کالاهای مورد توليد در سازمان به کاهش بهای تمام شده محصولات شرکت ها از سويي و از ديگر سوي؛ جريان این مهم به ارتقاء سطح کیفی کالاها و خدمات منتهي مي گردد. بنابراین اولويت هاي اعلامي مشتمل بر چگونگی اقدام مثمر و موثر در اجراي شعار مهار تورم و رشد تولید ابلاغ شده از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است.

وي همچنين موكدا بيان داشت: هرگونه کم کاری در این زمینه قابل پذیرش نیست. دکتر فخاری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ضرورت مدیریت تغییر و تحول در سازمان خاطر نشان ساخت: از ابتدا تلاش ما این بوده مشاركت بدنه سازمان در تصمیمات اساسی افزایش یابد، لذا سامانه امصاک با دقت و ظرافت به واکاوی و شناسایی استعدادهای شاغل در بدنه سازمان پرداخت. بر اين منوال؛ امروز سهم قابل توجهی از انتصابات در هیئت مدیره های شرکت های وابسته از طریق سامانه امصاک به بدنه اختصاص یافته و مدیریت تغییر و تحول با همراهی بدنه سازمان در حال اجرا است.

وی همچنين گفت: توانمندی مدیر در مدیریت بحران ها جلوه پیدا می کند و مدیران ما باید قدرت و توان مواجهه مدبرانه با بحران ها را داشته باشند.

مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر در بخش ديگري از سخنان خود با خطاب قرار دادن مدیران عامل هلدینگ ها متذکر شد: هلدینگ های سازمان در راهبری شرکت های تابعه خود نقش پررنگ تری را به عهده بگیرند. برای مثال هلدینگ ها باید با دوراندیشی و برمدار راهبردهای ابلاغی به ویژه اقتصاد رهنما در مهندسی ساختار، بازتخصیص منابع و ايجاد تحول در سرمایه انسانی شرکت بکوشند.

وی در ادامه تاکید کرد: مدیریت و کارآمدسازی منابع راکد که مولد سازی خوانده مي شود، از مهمترین راهکارهای تامین سرمایه در گردش شرکت ها و کاهش قیمت تمام شده و افزایش کمی و کیفی تولیدات به حساب می آید که هلدینگ ها در مقام معاضدت و کمک به شرکت های تابعه باید تلاش بیشتری به كار برند.

در ادامه جعفری اناری مدیرعامل سابق هلدینگ کوثر صبا ضمن تبریک عید نوروز و ماه مبارک رمضان خلاصه ای از کارهای انجام شده در شركت هاي وابسته بر اساس اقتصاد رهنما را ارائه كرد. وی همچنين با آرزوی توفیق برای قندهاري سرپرست جدید هلدينگ صبا اذعان داشت: خدمت در مجموعه بنیاد شهید اهمیت ویژه ای دارد که باعث خیر و برکت در کارها و مجموعه هلدینگ ها شده است.

تعیین اهداف استراتژیک هلدینگ و شرکت های تابعه

قندهاری مدیرعامل جدید هلدینگ کوثر گفت: مبنای تغییر در هر سازمان اساسا تصحیح فرآیندها و توسعه میدان خدمت است و با افتخارمسير جديدي در خدمتگزاري به خانواده هاي معظم شهدا و ايثارگران را این مسئولیت را پذيرفته ام. قندهاری كه تا پيش از اين رياست هيئت مديره جمكو را برعهده داشته و از مديران موفق سازمان اقتصادي كوثر به شمار مي آمده در نهايت بیان داشت: اولویت ما تعيين اهداف استراتژیک در هلدینگ و شرکت های تابعه است که با مشارکت همکاران انجام خواهد شد.

 در پایان عامری رییس هیئت مدیره هلدینگ کوثر صبا طي برشماري نكاتي وظیفه تمامی همکاران را حفظ و حراست از سرمایه ها دانست و اشاره کرد: برنامه ها بايد متضمن بازدهی مطلوب و افزايش بهره وری در سرمایه ها و توسعه منابع و دارايي ها را فراهم آورد، لذا جا به جایی مدیران یک امر طبیعی است که باعث رشد و استفاده از تجربه هاي انباشته خواهد شد. وی همچنین از خدمات و تلاش های جعفری اناری مدیرعامل سابق هلدینگ کوثر صبا تقدیر کرد و اظهار داشت: ایشان یادگاری های خوبی همچون شفاف سازی در بحث های مالی، برنامه ریزی و اقدامات ارزشمند ديگر از خود به جای گذاشته است. در پایان نشست ضمن تقدیر از مدیرعامل سابق هلدینگ کوثر صبا حکم انتصاب قندهاری سرپرست جدید هلدینگ کوثر صبا و حكم انتصاب پژمان اميدمقدمي به سمت مديركلي دفتر هوشمندسازي و تحول اداري سازمان به ايشان اهدا شد. لازم به ذكر است در بخشی از متن حکم انتصاب قندهاري آمده است: «انتظار دارد با توجه به اهمیت و نقش موثر بخش های مختلف صنعتی سازمان در اقتصاد بنیاد شهید و امور ایثارگران و تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور و نامگذاری سال جدید با عنوان "مهار تورم و رشد تولید" نسبت به جهش تولید، توسعه اقتصاد دانش بنیان و افزایش بهره وری در شرکت های تابعه اهتمام داشته و گزارش مستمر برای اینجانب ارسال نمایید.»

 

    0 نظر

نظر خود را بنویسید

شماره تلفن همراه شما منتشر نخواهد شد فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعت کوثر صبا به عنوان یکی از شرکت های مادر وابسته به سازمان اقتصادی کوثر با دارا بودن کارخانجات مهم اقتصادی در زمینه های تولیدی، کشاورزی، صنعتی، سرمایه گذاری و مشارکت در طرح های بازرگانی فعالیت می نماید.