شنبه ، ۰۵ فروردین
پذیرش شرکت کارخانجات پنبه و دانه های روغنی خراسان در بازار فرابورس ایران

پذیرش شرکت کارخانجات پنبه و دانه های روغنی خراسان در بازار فرابورس ایران

کارخانجات پنبه و دانه های روغنی خراسان با سرمایه ۵۴ میلیارد تومانی در بازار دوم معاملات فرابورس درج شد تا در صف عرضه اولیه ۲۰ درصدی سهام بایستد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه صنعت کوثر صبا، شرکت کارخانجات پنبه و دانه های روغنی خراسان(سهامی عام) ، از شرکت های تابعه این هلدینگ، پس از احراز کلیه شرایط پذیرش از تاریخ 20/05/1400 بعنوان دویست و پنجاه و ششمین نماد معاملاتی (یکصد و پنجاه و یکمین شرکت در بازار دوم) در فهرست نرخ های فرابورس ایران با نماد معاملاتی ( غدانه ) در گروه محصولات غذایی و آشامیدنی به جز قند و شکر در زیر گروه تولید روغن های حیوانی و نباتی با شماره ثبت 11872 نزد سازمان بورس و اوراق بهادار درج گردید.
دکتر حامد عین افشار مدیرعامل هلدینگ کوثر صبا در این خصوص اظهار داشتند :
شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعت کوثر صبا در نظر دارد ، با اتخاذ راهبردهای بنیادی و مبتنی بر سیاست تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها با برنامه ریزی دقیق و هدفمند و یاری گرفتن از تکنولوژی روز دنیا و تبدیل تهدیدها به فرصت و بومی سازی، دریچه ی ورود به بازار سرمایه را برای شرکت های تابعه خود بگشاید، به شکلی که تا پایان سال 1400 سه شرکت دیگر از شرکت های این هلدینگ در مسیر عرضه اولیه قرار خواهند گرفت.
وی افزود: ۷۱ درصد سهام شرکت پنبه و دانه های روغنی خراسان با ۷۳ نیروی انسانی به شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعت کوثر صبا و ۲۸.۷ درصد سهام به سازمان اقتصادی کوثر تعلق دارد. سرمایه شرکت در بدو تاسیس ۴۰۰ هزار تومان بوده و طی ۹ مرحله افزایش سرمایه به ۵۴ میلیارد تومان رسیده است .
دکتر عین افشار در خصوص با جایگاه این شرکت در صنعت، با اشاره به گزارش انجمن صنفی صنایع روغن کشی اظهار داشتند، در سال‌های ۹۵ تا ۹۸ این شرکت به ترتیب ۴۷، ۶۲، ۹۱ و ۹۸ هزار تن از روغن‌کشی کل کشور را انجام داده است. که با برنامه ریزی دقیق و هدف گذاری صحیح جهت افزایش سهم بازار اقدام به تولید محصولات نهایی با برند اختصاصی لیفود شده است. این شرکت در حوزه روغن کشی از دانه کنجد، جرم جوانه ذرت، گلرنگ، کتان و هسته انگور پیشتاز بوده که نقطه عطف و وجه تمایز ای با دیگر شرکت های روغن کشی است.

    0 نظر

نظر خود را بنویسید

شماره تلفن همراه شما منتشر نخواهد شد فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعت کوثر صبا به عنوان یکی از شرکت های مادر وابسته به سازمان اقتصادی کوثر با دارا بودن کارخانجات مهم اقتصادی در زمینه های تولیدی، کشاورزی، صنعتی، سرمایه گذاری و مشارکت در طرح های بازرگانی فعالیت می نماید.