گروه سرمایه گذاری توسعه صنعت کوثر صبا

تاریخچه

تاریخچه:

این گروه صنعتی شامل شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعت کوثر صبا (سهامی عام) و شرکتهای فرعی است. شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعت کوثر صبا (سهامی عام) به شناسه ملی 10101012504 در تاریخ 3/2/1364 با نام “شرکت صنایع حرارتی و برودتی شاهد” به صورت سهامی خاص تاسیس و در تاریخ 18/2/1364 با شماره 56147 در اداره کل ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسید.

 

بموجب مصوبه مجمع عمومی فوق العاده مورخ 19/9/1379 به “شرکت سرمایه گذاری صنایع برق و الکترونیک کوثر – صبا”، (سهامی خاص) تغییر نام یافت. و بموجب مصوبه مجمع عمومی فوق العاده مورخ 16/12/1382 از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل شد.

پیرو مصوبه مورخ 11/9/1397 هیئت مدیره سازمان اقتصادی کوثر، مقرر گردید از ظرفیت شرکت سرمایه گذاری صنایع برق و الکترونیک کوثر صبا جهت سامان دادن فعالیتهای صنعتی و ایجاد زنجیره های تولیدی مربوطه استفاده گردد. بر همین اساس و بموجب مصوبه مجمع عمومی فوق العاده مورخ 16/02/1398، نام شرکت نیز به “شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعت کوثر صبا” تغییر یافت و حوزه فعالیتهای این شرکت گسترش پیدا کرد.

 

در تاریخ 18/03/1400 نیز، سازمان بورس اوراق بهادار طی نامه ای به شماره 84147/122 موافقت اصولی خود را مبنی بر تبدیل این شرکت به نهاد مالی اعلام نمود.

 

این گروه صنعتی به اختصار با نام “هلدینگ کوثر صبا” شناخته می شود.

 

حوزه های فعالیت هلدینگ کوثر صبا:

طبق ماده 3 اساسنامه این شرکت در 7 حوزه مشغول به فعالیت می باشد:

  • سرمایه گذاری و مشارکت در شرکتها و موسسات و مجتمع ها و طرح های تولیدی، خدماتی و بازرگانی در زمینه ی صنایع روغن کشی و نهاده های کشاورزی، برق و الکترونیک، انرژی و سایر صنایع مرتبط
  • اعمال روشهای لازم بخ منظور اداره اقتصادی سهام شرکت (از طریق اصلاح و توسعه فعالیتها، و یا محدود کردن و توقف فعالیتها)
  • خرید و فروش و پذیره نویسی سهام شرکتها و همچنین خرید و فروش اوراق مشارکت
  • انجام فعالیتهای بازرگانی (خرید و فروش، واردات و صادرات و …) و ارائه خدمات مشاوره ای و مدیریتی به اشخاص حقیقی و حقوقی در زمینه های فوق.
  • اخذ هرگونه نمایندگی و ایجاد شعبه و اعطاء نمایندگی در داخل و خارج کشور
  • استقراض و استفاده از هرگونه تسهیلات مالی و اعتباری از بانکها و سایر اشخاص حقیقی و حقوقی اعم از داخلی و خارجی در چارچوب قوانین و مقررات جاری کشور.
  • انجام هرگونه فعالیت اقتصادی مجاز و مبادرت در کلیه معاملاتی که مستقیم با غیر مستقیم برای تحقق اهداف شرکت لازم و مفید می باشد.

 

 

کلیه حقوق متعلق به شرکت سرمایه گزاری توسعه کوثر صبا می باشد. طراحی سایت و سئو : وب نگاران پارسه