گروه سرمایه گذاری توسعه صنعت کوثر صبا

معرفی شرکت سیمکات

شرکت سیم و کابل تبریز (سیمکات)

شرکت سیم و کابل تبریز به اختصار “سیمکات ” در سال  1353  به عنوان شرکتی سهامی عام با هدف اشتغال زایی و کارآفرینی تاسیس گردید.

 

پردیس این شرکت در تهران، دفتر مرکزی آن در تبریز و کارخانه جات تولیدی این شرکت در دو شهرستان تبریز، استان آدربایجان شرقی (در زمینی به مساحت 52000 مترمربع) و قزوین، استان قزوین (در زمینی به مساحت 34000 مترمربع) قرار دارد.

شرکت سیم و کابل تبریز (سیمکات)، تنها کارخانه در صنعت سیم و کابل کشور با امکان ساخت تمامی مواد اولیه خود می باشد که محصولات خود را با نام تجاری “سیمکات” به بازار عرضه می نماید.

شرکت سیمکات با مجموع ظرفیت تولیدی سالانه بیش از 35 هزار تن و بهره مندی از تکنولوژی روز دنیا ، به تولید سیم و کابل، مفتول مسی و آلومینیومی، و همچنین گرانول مطابق با استانداردهای معتبر بین المللی و قابل رقابت با نمونه های خارجی می پردازد.

 

کارخانه جات تولیدی این شرکت در شهرستان تبریز، استان آذربایجان شرقی شامل 4 کارخانه؛ :کارخانه تولید سیم و کابل، کارخانه تولید گرانول PVC، کارخانه تولید مفتول آلومینیوم، و کارخانه تولید مفتول، لوله و تسمه مسی می باشد.

 

رشد 410 درصدی صادرات سیم و کابل ایرانی

 

کارخانه تولید سیم و کابل این شرکت که در سال 1353 با ظرفیت تولیدی سالانه 15000 تن در شهرستان تبریز، استان آذربایجان شرقی راه اندازی شده است، به تولید انواع نواع سیم با عایق PVC، انواع کابل‌های قدرت با هادی مس و آلومینیوم و عایق PVC و XLPE.، انواع کابل‌های خودنگهدار 0.1/6Kv.، انواع هادی‌های هوایی ACSR ACSR/AW AAC AAAC CU و کابل های هالوژن فری می پردازد.

 

 

کارخانه تولید گرانول PVC این شرکت که در سال 1365 با ظرفیت تولیدی سالانه 3500 تن در شهرستان تبریز، استان آذربایجان شرقی راه اندازی شده است، به تولید انواع گرانول‌های مورد مصرف در عایق و روکش میله ای قابل انعطاف، مقاوم در برابر سرما، پوشش داخلی یا پرکننده و مستربچ در رنگ‌های مختلف می پردازد. خط تولید این واحد شامل قسمت‌های توربومیکسر، مخازن ذخیره، دستگاه PK و بخش خنک کننده است. این دستگاه که ساخت شرکت ورنر فلایدر V.P آلمان می‌باشد. این سالن نه تنها پاسخگوی نیاز سالن تولید سیم و کابل کارخانه سیمکات می‌باشد، بلکه نیاز برخی صنایع و کارخانجات دیگر کشور را از این حیث تامین می‌نماید.

 

 

کارخانه تولید مفتول آلومینیوم این شرکت که در سال 1375 با بهره‌گیری از بهترین ماشین آلات اروپایی و ظرفیت سالانه 12000 تن در شهرستان تبریز، استان آذربایجان شرقی راه اندازی شده است به تولید انواع مفتول‌های آلومینیومی در قطرهای 5/9 و 12 میلی متری و با گریدهای متنوع و مورد نیاز صنایع مختلف برق و صنعت فولادسازی و … می پردازد. در سال 1386 با نصب و را ه اندازی یک کوره ذوب و نگهدارنده جدید ظرفیت تولیدی واحد آلومینیوم‌سازی این کارخانه به میزان 6000 تن در سال افزایش یافت تا با ظرفیت تولیدی حدود 18000 تن در سال بتواند علاوه بر تامین نیازهای داخلی شرکت، نیازهای سایر مجتمع های صنعتی و سیم وکابل سازی کشور همچون مجتمع فولاد مبارکه، مجتمع فولاد خوزستان را نیز تامین نماید.

 

 

کارخانه تولید مفتول، لوله و تسمه مسی از دیگر واحدهای تولیدی این شرکت است که در سال 1379 با ظرفیت تولید سالانه 7500 تن در شهرستان تبریز، استان آذربایجان شرقی راه اندازی شده، به تولید انواع مفتول‌های مسی در اقطار 8، 20 و 30 میلی‌متر و لوله و تسمه مسی می پردازد. ماشین‌آلات این کارخانه توسط شرکت Rautomeed انگلستان تامین شده است.

 

 

 

کارخانه جات قزوین این شرکت نیز از دو کارخانه؛  کارخانه تولید سیم و کابل (با ظرفیت تولید سالانه 2000 تن) و کارخانه تولید گرانول (با ظرفیت تولید سالانه 700 تن) که به تولید انواع کابلهای قدرت با هادی مس و آلومینیوم و عایق XLPE و PVC، انواع کابلهای کنترل شیلددار و آرموردار، انواع کابلهای خودنگهدار 0.6 – 1 kv، انواع کابلهای هالوژن فری، انواع هادیهای هوایی CU، AAAC، AAC، ACSR/AW و ACSR، انواع هادیهای هوایی روکش‌دار 12 – 20 kv، انواع گرانول PVC، انواع سیمهای خودرو، انواع سیمهای کواکسیال، انواع سیم و کابل قلع اندود، انواع کابلهای مخابراتی و رانژه، انواع کابلهای ابزاردقیق، انواع سیمهای صوتی تصویری می پردازد.

 

سیمکات تا کنون موفق به کسب گواهینامه های متعدد استاندارد بین المللی شده است از جمله:

  • گواهینامه استاندارد بین المللی سیستم مدیریت کیفیت (ISO9001:2015)،
  • گواهینامه استاندارد بین المللی سیستم مدیریت زیست محیطی (ISO14001:2015)،
  • گواهینامه استاندارد بین المللی سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی (ISO45001:2018)،
  • گواهینامه استاندارد بین المللی سیستم مدیریت کیفیت آزمایشگاه‌ها (ISO 17025:2017) شده است.

 

این شرکت ثبت عناوین و کسب تقدیرنامه های ملی افتخار آفرین ملی دیگری را نیز در کارنامه حرفه ای خود دارد؛ از جمله:

  • کسب عنوان صادر کننده نمونه استانی از سال 1398 برای 4 سال پیاپی ،
  • کسب عنوان کار آفرین برتر استانی از سال 1398 برای 4 سال پیاپی،
  • کسب گواهی تعهد به تعالی در سال 1397 از سومین دوره جایزه مرکز ملی تعالی و پیشرفت سازمانی،
  • کسب تقدیرنامه دو ستاره در سال 1398 از چهارمین دوره جایزه مرکز ملی تعالی و پیشرفت سازمانی،  
  • کسب تقدیرنامه سه ستاره در سال 1400 از پنجمین دوره جایزه مرکز ملی تعالی و پیشرفت سازمانی،
  • کسب تقدیرنامه چهار ستاره در سال 1401 از ششمین دوره جایزه مرکز ملی تعالی و پیشرفت سازمانی.

 

محصولات شرکت سیم و کابل تبریز – سیمکات که در صنایع مختلفی همچون صنایع معدنی، سیمان، فولاد و ذوب آهن؛ صنایع شیمیایی، نفت، گاز و پتروشیمی؛ صنایع دریایی، نیروگاه ها، آب، فاضلاب و آبرسانی؛ صنایع دفاعی؛ غذایی؛ کشاورزی و کلیه کارخانجات تولیدی مورد استفاده قرار می گیرد، به کشورهای ترکیه، عراق و افغانستان، ارمنستان، گرجستان، آذربایجان، بورکینافاسو در غرب افریقا صادر شده است.

 

 

وبسایت رسمی شرکت سیم و کابل تبریز (سیمکات)

 

SN/SN/SN

 

کلیه حقوق متعلق به شرکت سرمایه گزاری توسعه کوثر صبا می باشد. طراحی سایت و سئو : وب نگاران پارسه