گروه سرمایه گذاری توسعه صنعت کوثر صبا

مسئولیت اجتماعی

مسئولیت اجتماعی و در سطح کلان تر آن “توسعه پایدار و فراگیر” ، مجموعه سیاست ها و اقداماتی است که تعهد سازمان را ورای الزامات قانونی، محدودیت های فنی و اقتصادی در قبال ذینفعان خود نشان می دهد. مشارکت با ذینفعان موجب بهبود پیوسته سیاست ها، فرآیندها و عملکرد سازمان می شود. سازمان‌های سرآمد به عنوان سازمان‌هایی پاسخگو، برای شفاف‌سازی عملکردشان در قبال ذینفعان خود و ایفای تعهدات‌شان درخصوص ایشان، ارزش‌های خویش را ابراز می‌دارند و اطمینان حاصل می‌کنند که این تعهدات در سراسر سازمان جاری می شود. به این ترتیب، مسئولیت‌پذیری اجتماعی برای آنان مزایای دوجانبه‌ای خواهد داشت؛ به طوری که هم سازمان از رویکرد اخلاقی‌تر و منسجم‌تری نفع می‌برد و هم ذینفعان، نظر و برداشت بهتری از عملکرد و نقاط قوت سازمان خواهند داشت.

هلدینگ کوثر صبا با آگاهی از این شرایط توجه جدی به مقوله الزامات ذینفعان و مسئولیت های اجتماعی را در نظام مدیریت جامع خویش مد نظر قرارداه است. توجه به توسعه پایدار و فراگیر و در نظر گرفتن بیش از پیش پیامدهای اقتصادی، اجتماعی و محیط زیستی فعالیت‌های اقتصادی هلدینگ بر جوامع میزبان و ذی نفعان، از موضوعات مهم و کلیدی مسئولیت اجتماعی هلدینگ کوثر صبا محسوب می گردد.

به عنوان یک هلدینگ صنعتی، در کنار توجه به کسب درآمد و رعایت حقوق سهامداران، هلدینگ کوثر صبا به موضوع مسئولیت اجتماعی شرکتی متعهد بوده و با این نگاه بر اساس چشم انداز 6 گانه خود 8 راهبرد کلان را تدوین نموده و در کلیه فرآیندهای کسب و کار خود آنها را مورد توجه قرار داده است.

بر اساس 8 راهبرد و استراتژی کلان هلدینگ، 6 ارزش محوری و مصادیق رفتاری مربوطه را به شرح ذیل با تاکید بر موضوعات “توسعه پایدار” و “مسئولیت اجتماعی” تدوین گردیده است:

 

هلدینگ کوثر صبا در کنار اهداف کلان خود؛ بهبود وضعیت ایمنی، بهداشت، محیط زیست و جامعه، ارتقاء ايمني و سلامت كاركنان، توسعه روابط مناسب با ذینفعان و حمايت و عجين شدن با جامعه و ذینفعان را به عنوان اهداف استراتژیک خود قرار داده است.

منظور از ارزش پایدار در هلدینگ کوثر صبا، ارزش جامع و ثابت است؛ شرايط و موقعيتي است كه ارزش در بلند مدت هم به لحاظ قيمت مناسب محصولات در شرکتهای تابعه و كيفيت بالای محصولاتشان، و هم به لحاظ رعايت مسائل ايمني، بهداشت، محیط زیست و رضايت و تطابق با نياز ذینفعان ايجاد شود.

هلدینگ کوثر صبا با نگاه مدیریتی به بحث فناوری و انتخاب تکنولوژی های روز، افزایش تولید ناخالص ملی (توسعه اقتصادی و افزایش اشتغال) و توجه به ذینفعان خود به دنبال استقرار رویکردهای مسئولیت اجتماعی مدیریتی بوده است.

مدیریت هلدینگ کوثر صبا با توجه به ارزش هایی همچون شفافیت، دانش محوری، رفتار حرفه ای، یگانگی، کار گروهی، تعالی جویی و روحیه شهروندی ، قانون مداری، حفظ و ارتقاء محیط زیست،توجه به ایمنی و بهداشت و …. پایبندی خود را به مسئولیت اجتماعی نشان می دهد.

 

 

جهت اطلاع از جزئیات بیشتر در این حوزه، کتابچه مسئولیت اجتماعی هلدینگ کوثر صبا را با کلیک بر لینک زیر مطالعه نمایید:

 

کتابچه مسئولیت اجتماعی

 

 

کلیه حقوق متعلق به شرکت سرمایه گزاری توسعه کوثر صبا می باشد. طراحی سایت و سئو : وب نگاران پارسه